Переваги та недоліки гнучкого шкільного розкладу


Опубліковано 08 Листопад 2024 о 10:00

Блог Діти в місті Харкiв >  Переваги та недоліки гнучкого шкільного розкладу


Переваги та недоліки гнучкого шкільного розкладу

Photo: freepik


Гнучкий графік – це доволі звичне для нас явище, а як на рахунок гнучкого розкладу шкільних занять? Такий вид навчання почав набувати популярності ще в 2020-му році, коли в країні зріс рівень захворюваності на COVID-19. Гнучкий розклад шкільних занять став необхідною відповіддю на виклики, пов’язані з пандемією, а врешті решт і з війною.

Такий підхід дозволяє підтримувати безперервність навчання в складних умовах, і сьогодні його переваги починають визнавати навіть поза рамками кризових ситуацій. Однак гнучкий розклад має не тільки плюси, але й певні недоліки. Як він впливає на якість освіти? «Діти в місті» готові відповісти на це питання і разом з вами розглянути переваги й недоліки гнучкого розкладу шкільних занять.


Переваги гнучкого шкільного розкладу


У цій моделі учні працюють за індивідуально налаштованим розкладом переважно онлайн, а вчитель є інструктором, який координує їхню діяльність та консультує. Консультації вчитель може надавати як очно, так і онлайн у синхронному режимі.

Гнучкий розклад дозволяє адаптувати навчальний процес під потреби кожного учня. Школярі можуть працювати у власному темпі, зосереджуватися на складних для себе темах і витрачати менше часу на те, що вони вже добре розуміють.

Такий розклад може використовуватися для поглибленого вивчення деяких предметів, у разі поєднання очної та екстернатної, очної та дистанційної або інших форм освіти.

Учні, що перебувають за кордоном, можуть складати свій розклад таким чином, щоб він не перетинався з заняттями у школах країни перебування. Це дозволить уникнути конфліктів та забезпечити комфортний навчальний процес.

Дитина може відвідувати певні уроки (якщо розклад є індивідуальним для неї), або ж для учнів усього класу проводяться конкретні заняття (наприклад, на початку та наприкінці вивчення теми в парах вони захищають проєкти й обговорюють пройдені теми).


Читайте також: Концентрація дитини під час онлайн-навчання


Недоліки гнучкого шкільного розкладу



Photo: freepik


Для деяких учнів відсутність чітких рамок може бути неабиякою складністю. Діти часто втрачають мотивацію або відкладають виконання завдань на потім, що призводить до значного зниження успішності.

Батьки також стикаються з дискомфортом. Оскільки індивідуальний графік навчання вимагає пильної уваги до виконання всіх завдань та підтримки школярів під час важливих контрольних / іспитів.

У гнучких або дистанційних моделях навчання учні набагато менше контактують з однолітками, що впливає на їхні соціальні навички та відчуття приналежності до колективу. Відсутність належної соціалізації і без того є надважливою проблемою сучасного покоління, а гнучкий графік занять може взагалі мінімізувати будь-який контакт з однолітками.

Для організації гнучкого навчання необхідні сучасні технології та постійний доступ до Інтернету. В особливо віддалених регіонах / містах / селах і на сьогоднішній день виникають труднощі з придбанням необхідної техніки або наявністю стабільного підключення.

Існує проблема недостачі повноцінних дистанційних курсів на платформах шкіл. Оскільки основним різновидом діяльності залишається синхронне навчання, тоді як асинхронне навчання (самостійна робота) – без належного педагогічного супроводу.


Вплив гнучкого розкладу на якість освіти



Photo: freepik


Гнучкий розклад шкільних занять здатен позитивно вплинути на якість освіти, якщо його впровадження відбудеться з урахуванням індивідуальних потреб учнів. Також важливим пунктом повинно бути надання їм належної підтримки в організації власного часу. У результаті впровадження такого типу розкладу, школа отримує можливість відкрити нові форми навчання. Адміністрація зможе грамотніше спланувати навантаження вчителям, які працюють у класах з гнучким розкладом / змішаним навчанням, згідно відповідних норм. Однак цей підхід вимагає ретельного планування і супроводу з боку вчителів та батьків, щоб уникнути можливих негативних наслідків для якості навчального процесу та соціалізації учнів.


Вам може стати в нагоді наша стаття: Добірка порад, як полегшити навчання в школі






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук