Нейрогімнастика для очей: як зміцнити зір дитини


Опубліковано 05 Вересень 2024 о 10:00

Блог Діти в місті Харкiв >  Нейрогімнастика для очей: як зміцнити зір дитини


Нейрогімнастика для очей: як зміцнити зір дитини

Photo: Freepik


Сучасні люди проводять надзвичайно багато часу за комп’ютерами та різноманітними гаджетами. На жаль, це реалії сучасного життя і обійтися без них ми вже не можемо. Що ж нам залишається? Більш ретельно турбуватися про свій зір та змалечку вчити дітей профілактиці проблем із зором. Це має стати важливою звичкою на кшталт чищення зубів.

Один із способів зберегти здоров’я очей – це нейрогімнастика. «Діти в місті» розбиралися, чим корисна нейрогімнастика та з яких вправ варто почати тренування.


Переваги нейрогімнастики


Нейрогімнастика – це комплекс вправ, які мають на меті покращити зір, уповільнити розвиток проблем із зором, а також покращити взаємодію між мозком та очима. Основна ідея таких вправ – навчити дитину або дорослу людину контролювати роботу очей через усвідомлені рухи і фокусування.

Нейрогімнастика корисна для будь-кого, адже має купу переваг. А для тих людей, які мають щоденне сильне навантаження на очі, нейрогімнастика просто необхідна.


Ключові переваги:

  • зменшення втоми,
  • покращення координації,
  • покращення концентрації та уваги.

Регулярні вправи допомагають зняти напругу, яку відчувають очі після наполегливої праці за комп’ютером. Тренування сприяють укріпленню очей та не дають м’язам деградувати.


Читайте також: Топ-7 правил для здоров'я очей


Комплекс вправ для нейрогімнастики



Photo: Freepik


Існує безліч вправ, які допоможуть натренувати очі. Ви можете починати з самих простих. На перший погляд може здатися, що такі вправи не можуть серйозно вплинути на укріплення очей, але це не так. Регулярні вправи можуть дати відчутні результати.


Вправа «Малювання очима»

Цю вправу можна виконувати, обравши для себе будь-який об’єкт. Це можуть бути букви, цифри або якийсь простий малюнок. Задача – малювати очима ці фігури у повітрі, повторюючи вправу по 8-10 раз. Цю вправу можна робити як з закритими, так і з відкритими очима.


Вправа «Фокус уваги»

Ще одна дуже корисна вправа, особливо для тих, хто вже починає втрачати зір. Для цього необхідно вибрати два об’єкти. Один близько від вас, один далеко. Спочатку необхідно сфокусуватися на предметі, який розташований близько (на відстані 20-30 см), а потім перевести погляд на об'єкт, який знаходиться далеко. Повторюйте вправу 10-15 разів.


Вправа «По колу»

Ця вправа також допомагає зняти напругу з м’язів очей та покращує їх рухливість. Необхідно, не рухаючи головою, рухати очима по колу за годинниковою стрілкою. Після 5 повторень необхідно змінити рух очей в інший бік.


Більше вправ шукайте у нашій статті: Розвиток зору у дітей: гімнастика для очей


Як зробити нейрогімнастику звичкою



Photo: Freepik


Для прищеплення будь-якої звички необхідний час. Доволі часто це важкий процес, який супроводжується протестами та небажанням повторювати вправи. Так буває і зі спортом, і з правильним харчуванням, і з іншими корисними звичками.

Щоб мотивувати дитину займатися, шукайте підхід. Розважайте, придумуйте цікаві вправи та ігри, щоб гімнастика перетворювалася на пригоду або квест.

Нагадуйте дитині робити вправи через кожні 20-30 хвилин використання гаджетів. Це може стати обов’язком, особливо, якщо дитина завжди вмовляє вас подовжити час перебування біля екрану.

І обов’язково показуйте власним прикладом як важливо робити вправи, щоб потім не жаліти про втрачений зір.






Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук