Про причини та лікування пневмонії
Опубліковано 27 Серпень 2024 о 15:00
Блог Діти в місті Харкiв > Здоровʼя > Про причини та лікування пневмонії
Photo: zdravica.ua
Пневмонія - це запалення альвеол (повітряних мішечків) в одному або обох легенях. При захворюванні альвеоли можуть наповнюватись рідиною або гноєм, що ускладнює дихання та знижує здатність до насичення крові киснем. Препарат Аскорил при пневмонії* сприяє розрідженню та відкашлюванню мокротиння, що полегшує симптоми.
Причини пневмонії
Запалення легенів може бути спричинене різними інфекційними агентами. Насамперед — це бактерії.
Streptococcus pneumoniae – найпоширеніший збудник бактеріальної пневмонії. Mycoplasma pneumoniae викликає атипову пневмонію, що зазвичай має більш легкий перебіг. Legionella pneumophila викликає легіонельоз (важку форму).
Крім бактерій, запалення легень можуть спричиняти:
- віруси (грип, респіраторно-синцитіальний вірус (RSV), COVID-19);
- грибки (у людей із імунодефіцитами, гриби роду Pneumocystis);
- аспірація (їжі, рідини чи блювотних мас).
Також у людей з обмеженими можливостями, які тривалий час лежать, може розвинутись гіпостатична пневмонія.
Лікування пневмонії
Терапія залежить від типу збудника, тяжкості захворювання, віку пацієнта та супутніх захворювань. Мета лікування - усунення збудника, полегшення симптомів та запобігання ускладненням.
Photo: zdravica.ua
Для лікування використовують такі препарати:
- Антибіотики. Призначаються при бактеріальній пневмонії. Тривалість лікування зазвичай становить від 7 до 14 днів залежно від тяжкості захворювання та реакції на терапію.
- Противірусні препарати. Застосовуються при вірусній пневмонії. Прикладом може бути озельтамівір для лікування грипу або противірусні препарати, специфічні для COVID-19.
- Протигрибкові препарати. Призначаються при грибковій пневмонії. Лікування залежить від типу грибка і може включати такі препарати як флуконазол або амфотерицин В.
- Бронходилататори. Використовуються для розширення дихальних шляхів та полегшення дихання, особливо якщо є супутні захворювання, такі як астма або ХОЗЛ.
- Кортикостероїди зменшують запалення у важких випадках пневмонії, особливо за наявності супутніх респіраторних захворювань.
- Антипіретики та знеболювальні, такі як Ібупрофен та Парацетамол, знижують температуру та полегшують біль.
- Відхаркувальні та муколітичні засоби. Допомагають розрідити та вивести мокротиння, полегшуючи кашель та дихання.
Пневмонія - серйозне захворювання, особливо для осіб з ослабленим імунітетом, літніх та маленьких дітей. Своєчасне звернення до лікаря та належне лікування значно підвищують шанси повного одужання.
*самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Перед початком прийому лікарських засобів необхідно проконсультуватися з лікарем.