Топ-15 причин читати книжки разом з дорослими дітьми


Опубліковано 10 Лютий 2023 о 10:00

Блог Діти в місті Харкiв >  Топ-15 причин читати книжки разом з дорослими дітьми


Топ-15 причин читати книжки разом з дорослими дітьми

Photo: Freepik


Читання вголос дітям може здатися заняттям, призначеним лише для маленьких дітей, але переваги цієї практики виходять далеко за межі дитинства. Насправді, читання вголос дорослим дітям може бути значущим і приємним досвідом, який може зблизити сім’ї.

«Діти в місті» зібрали 15 причин, які переконають вас читати вголос дорослим дітям.


Словниковий запас

Читання вголос дорослим може допомогти покращити їхній словниковий запас і навички розуміння, а також загальну грамотність.


Зміцнює стосунки

Спільне дозвілля за читанням вголос створює спільний досвід, який може зміцнити стосунки та сприяти відчуттю близькості між членами сім’ї.


Заохочує до розслаблення

Читання вголос допомагає розслабитися та знімає стрес як для читача, так і для слухача.Photo: Freepik


Сприяє співпереживанню та розумінню

Таке дозвілля сприяє розвитку співчуття та розуміння, оскільки це дозволяє людям побачити різні точки зору та емоції через історії, які вони чують.


Читайте також: Добірка книг для дітей, які допоможуть зрозуміти мистецтво і музику


Покращує розумову стимуляцію

Читання вголос може стимулювати розум і підтримувати його активним, допомагаючи запобігти втраті пам’яті та погіршенню когнітивних функцій.


Підвищує культурну обізнаність

Читання книг з різних культур і походження може допомогти підвищити культурну обізнаність, а також розширити кругозір та розуміння світу.


Розвиває навички аудіювання

Коли ми слухаємо, як хтось читає вголос, це допомагає нам розвинути навички критичного аудіювання, такі як уважність і розуміння сказаного.Photo: Freepik


Підвищує креативність

Читання вголос може надихнути уяву та стимулювати творчі здібності, а також спонукати людей мислити нестандартно.


Покращує пам’ять

Прослуховування історії, яку читають вголос, може допомогти покращити пам’ять і запам’ятовування, оскільки інформація обробляється через слуховий і зоровий канали.


Вам може сподобатися наша стаття: Добірка книг про статеве виховання


Виховує любов до читання

Така традиція прищеплює любов до читання, яка залишиться на все життя, заохочуючи дітей продовжувати читати та вчитися самостійно.


Покращує навички публічних виступів

Читання вголос іншим може допомогти покращити навички публічних виступів, оскільки для цього потрібно чітко та впевнено формулювати слова.


Надає можливість для спільних роздумів

Спільне читання книжок дозволяє разом обмірковувати історії і ділитися своїми думками з іншими, що призводить до змістовних дискусій і глибшого розуміння.


Заохочує навчання

Читання книг на різні теми може сприяти навчанню протягом усього життя та особистісному зростанню, зберігаючи розум гострим і допитливим.


Допомагає зберегти мову та культуру

Читання книг рідною мовою допомагає зберегти мову та культурні традиції, забезпечуючи їх передачу з покоління в покоління.


Покращує емоційний інтелект

Читання книг, які розглядають емоційні теми, може допомогти підвищити емоційний інтелект, оскільки це дозволяє людям розуміти та обробляти емоції в безпечному та сприятливому середовищі.


Підсумовуючи, читання вголос дорослим дітям є цінним заняттям, яке може принести багато переваг, від покращення навичок грамотності до зміцнення стосунків. Отже, беріть книгу і починайте читати вголос своїм дорослим дітям вже сьогодні!


Зверніть увагу на нашу статтю: Література для батьків: що почитати про виховання та розвиток дитини


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук