Бабусині секрети: розвінчуємо міфи про лікування в домашніх умовах і не тільки
Опубліковано 07 Листопад 2022 о 10:00
Блог Діти в місті Харкiв > Бабусині секрети: розвінчуємо міфи про лікування в домашніх умовах і не тільки
Photo: Freepik
Осінь – час простуд та захворювань, адже організм отримує все менше вітамінів, а погода погіршується з кожним днем. Відсутність опалення у багатьох українців лише погіршує ситуацію.
До сьогодні у суспільстві користуються популярністю бабусині методи лікування різноманітних захворювань, а також різні неефективні медичні засоби. «Діти в місті» вирішили розвінчати деякі міфи. І не лише про лікування в домашніх умовах.
Фурацилін від болю в горлі
Фурацилін має антисептичний ефект, тому доволі часто ним полоскали горло та обробляли різноманітні рани. Втім, в Європі та США цей антибіотик не включений у протоколи лікування, адже вірусні інфекції потребують системного лікування. Фурацилін не знімає запалення, біль тощо. При цьому він має жахливий смак, який важко розчинити у воді.
Якщо болить горло, слід прийняти знеболювальне. Найефективнішим є полоскання горла солоною водою (пів чайної ложки солі на склянку теплої води). Крім того, лікар має призначити пігулки.
Дихання над відваром картоплі
Чи не улюблений старий метод лікування кашлю. Лікарі зазначають, що цей метод не входить ні в один цивілізований протокол лікування. Він з’явився дуже давно через брак ліків та необхідних знань. Ба більше, дихання над картоплею може бути небезпечним, адже загрожує опіками обличчя та дихальних шляхів.
У таких випадках краще робити інгаляції з препаратами, які назначить лікар.
Photo: Freepik
Горілчаний компрес при отиті
Раніше вважалося, що горілчаний компрес має знеболювальний ефект і добре прогріває хворі вушка. За словами отоларинголога Олександра Семенюка, отити бувають різні, тому в деяких випадках потрапляння спирту у вухо може лише посилити біль. А при запаленні середнього вуха такий метод не дієвий.
Горілчані компреси можуть призвести до опіку шкіри і тільки додати проблем. Особливо, якщо використовувати їх для лікування дітей.
При болі слід дати ібупрофен чи парацетамол у відповідній дозі до ваги, а також закапувати лікарські препарати, які назначить лікар.
Перекис водню і його антисептичні властивості
Перекис водню дійсно є антисептиком, але його концентрація настільки мала, що вода стає набагато ефективнішим засобом знезараження. Фармацевти вважають, що його популярність пов’язана з тим, яку реакцію ми бачимо, коли перекис водню потрапляє на ранку. Той самий ефект знезараження буде, якщо просто промити ранку водою.
Якщо ви шукаєте дієвий антисептик, краще обрати хлоргексидин.
Читайте також: Нежить та кашель у дитини: як відрізнити хворобу від алергії
Шкода від носіння окулярів або контактних лінз
Американська академія офтальмології наголошує, що використання окулярів або контактних лінз не погіршує зір. Більш того, окуляри необхідні, якщо у вас є проблеми з зором, адже без них вам доводиться постійно напружувати очі. Що дійсно важливо, так це носити окуляри, виписані за рецептом після ретельної діагностики.
Шкідливість курячих яєць
Доволі часто можна почути різні обмеження щодо вживання курячих яєць через високий вміст холестерину. Дієтологи наголошують, що люди, які не мають проблем зі здоров’ям, можуть щоденно споживати одне яйце без збільшення ризику мати серцево-судинні захворювання.
Більш важливо, з чим саме ви їсте яйця, адже насичені жири, які містяться у таких продуктах, як вершкове масло, ковбаса та бекон, тільки підвищують рівень холестерину в крові.
Вісім склянок води на день
Як тільки людина має намір дотримуватися здорового образу життя, вона неодмінно береться дотримуватися питного режиму. І найчастіша порада, яку ми бачили на багатьох ресурсах, це 6-8 склянок води на день. Втім, в оригінальних рекомендаціях зазначено, що більша частина цієї рідини міститься в готовій їжі. Тобто, кава, чай, різноманітні соки та харчові продукти, вже містять воду у великій кількості.
Тому найкращий варіант, це дослухатися до свого організму та пити воду тоді, коли тіло цього потребує.
Відсутність шапки загрожує менінгітом
Photo: Freepik
У дитинстві нас нерідко лякали тим, що ходіння без шапки може викликати це неприємне захворювання. Насправді ж, менінгіт не має ніякого стосунку до мокрої голови чи наявності головного убору. Хворобу викликають різноманітні збудники, такі як грибки, бактерії і віруси.
Чи можна хрустіти пальцями?
Зв'язок між артритом та хрустінням пальцями не доведений. Це звичайний міф. Характерний хрускіт ми чуємо, тому що в синовіальній рідині, якою заповнена порожнина суглоба, накопичуються бульбашки азоту.
Втім, якщо при хрускоті пальцями ви відчуваєте біль або обмеження рухів у суглобах, потрібно звернутися до лікаря.
Вам може знадобитися наша стаття: Кір, краснуха та паротит: що потрібно знати про небезпечні хвороби