Топ-10 неочевидних навичок, які має освоїти дитина перед першим класом


Опубліковано 01 Липень 2020 о 10:00

Блог Діти в місті Харкiв >  Топ-10 неочевидних навичок, які має освоїти дитина перед першим класом


Топ-10 неочевидних навичок, які має освоїти дитина перед першим класом

Photo: Freepik


Вже через два місяці мільйони дітей вперше підуть до школи. Для дітей і батьків перший клас - це великий стрес і нова глава в житті сім'ї. Як правило, малюків починають готувати до школи за рік до важливої події. Їх вчать читати, рахувати, дотримуватися розпорядку дня. Однак є низка навичок, які потрібні першокласникам набагато більше, ніж рахунок і читання. «Діти в місті» розкажуть, до чого потрібно встигнути підготувати дітей перед першим класом.


Самопрезентація


6-річна дитина повинна вміти голосно і чітко представлятися: називати своє ім'я і трохи розповідати про себе. Звичайно, є багато скромних дітей, для яких проблематично висловлюватися в оточенні чужих людей. Але саме ця навичка буде потрібна вашій дитині в перший же шкільний день. Тренувати її можна, запропонувавши малюку пограти в театр і розповісти про себе в колі сім'ї та друзів.


Дисципліна


Дитина повинна вміти слідувати інструкціям вчителя. Це зовсім не означає, що вона має бути безпорадним «солдатиком», але шкільних правил повинні дотримуватися всі. Навчитися працювати по інструкції дуже легко. Спробуйте тренувати цю навичку вдома, даючи дитині чіткі завдання і перевіряючи їх виконання.


Власна думка


Для першокласника це дуже корисний навик. Правда, освоїти його вельми не просто. Дитина повинна вміти відмовляти, висловлювати незгоду і власну думку. Якщо вона буде вміти це в 6 років, значить в дорослому віці у неї буде міцний внутрішній стрижень. Навчіть дитину ввічливо і шанобливо висловлювати власну думку і бажання, а також поясніть, в яких ситуаціях це доречно, а в яких ні. Дитина повинна розуміти, що має право відмовитися робити щось, що здається їй підлим, негарним чи неприємним.


ВдячністьPhoto: Freepik


Першокласник повинен бути вдячним, вміти говорити «спасибі», а також користуватися іншими формами вираження подяки: «я дуже вам вдячний», «Велике спасибі», «Дякую за допомогу» і т. д. Щоб ваш малюк навчився говорити спасибі, частіше самі дякуйте йому. Особистий приклад - потужний інструмент для навчання.


Читайте також: Цінні уроки життя: як навчити дитину бути вдячною


Просити вибачення


Діти в школі рідко обходяться без конфліктів. Навіть найідеальніша дитина в дитячому колективі іноді теж може вчинити погано. Навчіть дитину визнавати свою провину і просити вибачення, при цьому зберігаючи почуття власної гідності.


Розуміти слово «ні»


Шкільний колектив, на відміну від сім'ї, не обертається навколо дитини. Тому малюк буде стикатися з ситуаціями, коли йому будуть відмовляти. Наприклад, не візьмуть в команду для естафети, не викличуть до дошки з презентацією, не дадуть роль в шкільній п'єсі. Дитина повинна вміти з легкістю переживати такі ситуації, а не впадати в істерику, ображатися і проявляти інші негативні емоції.


Вам може стати в нагоді наша стаття: Новини освіти: як будуть вчитися наші діти з вересня, що відомо на даний момент


Просити про допомогу


Не всі дорослі володіють цією важливою і корисною навичкою, адже в дитинстві багатьох цьому не вчили. Дитині потрібно пояснити, що просити про допомогу - це нормально, нічого ганебного в цьому немає. Якщо малюк у чомусь не розібрався або чогось не зрозумів, нормально попросити вчителя пояснити ще раз. Просити про допомогу потрібно ввічливо і спокійно. Крім цього, завжди потрібно бути вдячним тому, хто вам допоміг.


Спокійно ставитися до критикиPhoto: Freepik


Рано чи пізно будь-яка дитина стикається із зауваженнями, невдачами в навчанні, поганими оцінками. Рідко коли у дітей виходить все без винятку, адже у всіх є свої сильні та слабкі сторони. Нічого страшного в цьому немає. А ось хвороблива реакція на критику і зауваження може створити проблеми. Поясніть дитині, що критика лише показує, де потрібно підтягнутися, що потрібно підучити. Нічого образливого в цьому немає.


Бути готовим до наслідків


Першокласникам ще важко розуміти, що кожен вчинок має свої наслідки. Коли діти змовляються, щоб прогуляти урок або пожартувати над однокласником, вони рідко усвідомлюють, до чого це може привести. Навчіть дитину думати про наслідки. Тренуйте цей навик вдома на повсякденних ритуалах. Наприклад: «Якщо ти будеш довго збиратися, ми не встигнемо зайти в магазин іграшок, і тобі доведеться чекати до наступного тижня». Або: «Якщо ти не зробиш завдання репетитора, ми не зможемо поїхати на річку у вихідні, тому що будемо робити його разом».


Управління емоціями


Останнє і, мабуть, найважливіше, чого в перші роки навчання має навчитися ваша дитина, це управління своїми емоціями. Звичайно, в 6-7 років мало хто вміє контролювати свої почуття, але вже можна вчитися боротися з гнівом, злістю і агресією, а також справлятися з сумом і смутком.


Читайте також: Як сформувати позитивне мислення у дітей: корисні ігри і важливі питання


Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук