Безпека дитини: 16 запитань та відповідей на них, які можуть врятувати життя
Опубліковано 24 Січень 2020 о 13:52
Блог Діти в місті Харкiв > Безпека дитини: 16 запитань та відповідей на них, які можуть врятувати життя
Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях — сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не завжди можуть знайти. Для того, щоб убезбечити дитину та допомогти їй правильно діяти в небезпечних ситуаціях, ми підготували 16 запитань та відповіді на них.
Запитання:
- Що робити, якщо ти сам вдома, а хтось намагається відкрити двері?
- Ти візьмеш цукерку в незнайомої жінки, дівчини?
- Що слід робити, якщо з розетки пішов дим, а батьків немає вдома?
- Незнайома людина просить тебе про допомогу. Допоможеш?
- Що потрібно робити, якщо на тебе нападає зграя собак?
- Ти підеш в гості до ровесника, з яким щойно познайомився?
- Що робити, якщо ти відчув вдома запах газу?
- Ти чекаєш ліфт і до тебе підійшов незнайомець, ти поїдеш з ним разом?
- Що слід робити, якщо ти помітив, що за тобою стежать?
- Кому можна відкривати двері, якщо ти один вдома?
- Що ти будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?
- Що робитимеш, якщо загубишся в натовпі людей?
- Що робити, якщо опинишся на вулиці під час грози?
- Що слід робити, якщо хтось в інтернеті погрожує тобі, або твоїм близьким?
- Друзі покликали тебе грати на замерзлу річку. Ти підеш?
- Чи можна брати аптечку з ліками без відома батьків?
Вам може бути корисною наша стаття: «Загубилася дитина: що робити?»
А ось і правильні відповіді:
- Необхідно терміново зателефонувати батькам, а потім в поліцію (102) або службу порятунку (112). За цей час батьки зможуть попередити сусідів телефоном, і дитині нададуть допомогу.
- У незнайомих людей брати їжу, іграшки та інші речі не можна ні в якому разі! Не важливо хто це — дорослий чоловік, жінка чи дитина.
- При виникненні пожежі або загрози займання / витоку газу необхідно швидко покинути квартиру і набрати номер пожежної служби (101), служби порятунку (112) або служби газу (104). Самостійно гасити пожежу категорично забороняється.
- Якщо людина потребує допомоги, то в першу чергу звертається до дорослих. Тому, якщо незнайомець просить про допомогу, слід йому відповісти категоричною відмовою. Причому відповідати потрібно швидко і відразу ж йти.
- У ситуаціях з тваринами головне — зберігати спокій і не провокувати їх на агресію. Можна відволікти собак за допомогою якого-небудь предмета типу шапки, парасольки і т. д. Потрібно поступово віддалятися, не дивитися в очі тваринам і не повертатись до них спиною.
- Ходити в гості до малознайомих людей, навіть ровесників, не можна ні в якому разі.
- Необхідно дзвонити в службу порятунку (112) або службу газу (104). Не слід соромитися і панікувати — краще помилковий виклик, ніж вибух.
- На пропозицію зайти в ліфт з незнайомцями потрібно відповідати однозначною відмовою. В такій ситуації слід відповідати, що чекаєш батьків, які ось-ось підійдуть.
- Потрібно зайти в людне місце (супермаркет, перукарню, кафе і т. д.) і вже звідти зателефонувати батькам і повідомити про стеження.
- Чужим людям відкривати двері категорично забороняється! Це стосується будь-яких незнайомців, незалежно від статі й віку.
- Треба якомога швидше привернути увагу людей. Можна кричати і битися. Також можна бити по машинах, які стоять поруч — можливо, спрацює сигналізація.
- В такому випадку слід зберігати спокій. У натовпі необхідно поступово зміщуватися до краю, але не намагатися йти проти людського потоку.
- Слід знайти безпечне укриття. Це може бути найближчий магазин або під’їзд. Треба триматися якомога далі від водойм, металоконструкцій і високих дерев.
- Про погрози будь-якого характеру слід негайно повідомити батькам, поліції або службі довіри.
- Кататися на замерзлому водоймищі без батьків категорично заборонено — винятків бути не може!
- Брати аптечку і користуватися незнайомими ліками під час відсутності батьків не можна. Щоб дитина усвідомлювала наслідки, потрібно пояснити небезпеку неправильного вживання лікарських засобів.
Дізнайтеся, чому слід навчити дитину з нашої статті: «Що має знати дитина, коли йде гуляти на вулицю сама?»